Ana Sayfa > Teknoloji

Teknoloji

Modern yaşam, havanın doğal durumunu değiştirmekte ve genellikle, kendimizi soluduğumuz çevrede, pozitif yüklü iyonların yarattığı fizyolojik rahatsızlıkların olduğu dengesiz bir ortamda bulmaktayız. Ayrıca, negatif yüklü atmosferik iyonların sayısı (ki havadakı temizliği temsil eder) merkezi ısıtma, klima, duman ve elektrik alanlarının ürettiği statik elektriklenme sayesinde azalmaktadır. Bu yüzden, hem işyerinde hem de evde, birçok insan iyon tükenmiş hava solumaktadır.
Günümüzde Falmec kendi davlumbazlarına da uyguladığı atmosferik iyonların tekrar oluşturulmasını sağlayan – BIPOLAR KONTROLLÜ İYONİZASYON teknolojisini* sunmaktadır; iyonlar sadece istenmeyen kokuları ortadan kaldırmaz, fakat ayrıca yaşama ortamında en uygun iyonik dengeyi tekrar kurarak, insan sağlığına önemli yararlar sağlamaktadır.

 

 

 

Falmec kokuları ortadan kaldırmakla kalmayıp, havayı saflaştırarak daha yararlı hale getiren aspiratörler dönemini başlatıyor

 

E.ion® Sisteminin ürettiği iyonlar sayesinde, hava saflaştırılıp işlenebilir ve daha sağlıklı bir ortam oluşturulabilir.
İyonların gerçekleştirdiği işlem: havada bulunan bakterileri, virüsleri, akarları, polenleri, rahatsız edici kokuları, sigara dumanını v.b... etkisiz hale getirmek (nötralize etmek), havayı saflaştırmak, temizlemek ve ideal ortam seviyelerine getirmektir. Teknik olarak, üretilen iyonlar kirletici partikülleri çeker ve onların elektrik yükünü kendilerine transfer eder, böylece kirletici maddeler toprağın elektrik potansiyeline ulaşmak için, hiçbir zarar vermeden yere düşerler. Doğada iyonların oluşumu, güneş ışığının etkisi, enerji boşalmaları (şimşek), fotoelektrik etkiler, havanın (rüzgar) ve suyun (deniz köpüğü, şelaleler, gelgit olayları) hareketleri sonucunda moleküllerin bölünmesi ile ortaya çıkar.
Doğanın yaratmış olduğu sağlık hava Falmec sayesinde artık evinizde.

 

UZMANLAŞMIŞ LABORATUARLAR E.ION® SİSTEMİNİN VERİMLİLİĞİNİ ONAYLAMIŞLARDIR.

Doğada iyonların oluşumu ve havadaki dağılımı şelaleler, deniz dalgaları ve şimşek ve yüksek dağlarda bulunan saf hava; Falmec tarafından çift kutuplu elektrik alanı sayesinde davlumbaz tarafından oluşturulan hava akımına uygulanan işlem sonucunda oluşmaktadır. Özellikle, iyonlama havada hapsedilen organik moleküllerin ortadan kaldırılması ile kötü kokuların azalmasını sağlamaktadır. Daha da fazlası, dengesiz organik kompozitleri saflaştırarak, bunları CO2 ve suya dönüştürür; virüsleri, bakterileri ve alerjenlerin dış zarlarını kırarak etkisiz hale getiriri, mantarları etkisiz hale getirir, tütün kokusunu saflaştırır. İyonlama fonksiyonu ayrıca yemek pişirmesi sonucu ortaya çıkan kokuları yok etme dışında da çevre temizliği ve ortamın saflaştırılması içinde kullanılabilir. Hava, içinde UV teknolojisini veya kimyasalları barındırmayan temiz ve sağlıklı olacaktır. Kontrollü çift kutuplu iyonlama doğal çevremize ozon yaymamaktadır.

 

 

 

 

Patentler

Kontrollü bipolar teknolojisi ve
bu teknolojiyi hava emme sistemlerine
uyarlama uygulamaları, uluslararası
patentler ile korunmaktadır.

 

 

Senza nome-2

70% üzerinde kokuların azalması

Onaylı Olfaktometri Analizi.

Koku çok öznel bir his olup, kişiler tarafından hem yoğunluk bakımından hem de olfakto uyarıcı tarafından farklı algılanmaktadır. İyonlama sisteminin verimliliğini test etmek için, Falmec koku miktarını belirleme için en geçerli enstrümanı seçmiştir. Udine ve Milan Universitesinde bulunan analiz ve araştırma merkezi olan (LOD) Dinamik Olfaktometri Laboratuarında  UNI 13725:2004 standardına uygun olarak yürütülen testler ve çalışmalar. Çeşitli yemek ve pişime tipleri üzerinde analizler yapılmış, değişik hava örnekleri incelenmiştir. Tüm bu testlerden İyonizasyon sisteminin koku miktarını 70% üzerinde ve uygun koşullarda 95%'e kadar çıkan oranlarda azalttığı sonucuna ulaşılmıştır.

 

 

 

 

 

İYONLARIN İNSAN KİMYASI ÜZERİNDEKİ YARARLARI.

İyonlar, kirletici maddeleri ortadan kaldırmaları yönüyle hava kalitesi üzerine yapmış oldukları olumlu katkının yanı sıra, insanlar ve diğer canlılar (bitkiler ve hayvanlar) üzerindeki faydaları açısından “havanın vitaminleri” olarak adlandırılırlar. Özellikle insanların biyokimyası üzerinde etkilidirler, ruh halini iyileştirir, konsantrasyonu arttırır ve sağlık açısından daha pek çok fayda sağlarlar. Kokusuzdurlar, tatsızdırlar ve doğal ortamda bol miktarda içimize çektiğimiz görünmez moleküllerdir: kanımıza ulaştıklarında, iyonlar biyokimyasal reaksiyonlar oluşturarak serotonin seviyelerinin (ayrıca  “ruh hali kimyasalı” olarak ta bilinir) artmasını sağlayarak, depresyonu ve stresi azaltmayı ve gün içinde enerji artışı sağlar.
Hava da az oranda iyon olduğu zaman, diğer türlü, rehavet, baş dönmesi, migren, depresyon ve nefes darlığı gibi belirtiler görülür.

Senza nome-3

Havadaki Temizlik

 

 

 

 

 

Hoşgeldin saf Hava

 

BACALI KULLANIM DÖNEMİ SONA ERDİ: DAHA FAZLA MASRAF VE RAHATSIZLIK OLMAYACAK.

E.ion® Sistemi tüm mimarı kısıtlamaları ortadan kaldırarak baca bağlantısı kullanmadan koku ve dumandan kurtulmanıza imkan sağlamaktadır.
Sonuçlar tamamen olumlu: teknik kurulum problemleri ve herhangi bir adaptasyon için ek işlere gerek kalmayacak.
Ek maliyet dönemi artık sona erdi!

 

 

 

DAVLUMBAZDA ARTIK KISITLAMA OLMAYACAK: ÜRETKENLİĞİ SERBEST BIRAKTIK.

Mutfak ortamında davlumbazı pozisyonlama özgürlüğü, işlevsel pişirme bölgesinde yerdeğişimini olabilir hale getirmiştir.
Estetik açıdan yararlı ve herşey kişinin ihtiyacına göre özel hale gelmiştir.

 

 

 

ENERJİ SARFİYATI YOK.                                                                                                                 

Eskimiş havanın dışarı tarafa doğru atılması kışın sıcak havanın, yazın ise serin havanın dağılmasına sebep olmaktadır:E.ion® Sistemini geleneksel bir davlumbaz ile kıyaslarsak enerji tasarrufları açıktır, tam güçte çalışırken, 800 m3/h'e kadar hava alır ve mutfak içindeki havayı bir saat* içinde 25 kereye kadar değiştirebilir.

 

*orta ölçekli 4 x 3 x 2.7 = 32.4 mbir mutfakta 800 m3/h motor ile denenmiştir 800 ÷ 32.4 = 24.69 hava değişimi/h

    

Senza nome-5

Senza nome-4

 

 

 

 

 

Yaprak sensörü

Havadaki değişim

 

E.ion® serisi ürünlerde bulunan sensör, bulunduğu ortamın (hava) kalitesini sürekli test eder, uçucu organik bileşenler (VOC), kokulu gazlar, formaldehit, sigara dumanı, amonyak ve havada bulunan bütün kirletici maddeleri algılar. Ürünün bu özelliği iç hava kalitesindeki farklılıkların ölçülmesine yarayan kuşkusuz bir göstergedir.
Bu bilgi, koşullar iyileştikçe sarıdan yeşile dönen yaprak rengi ile aktarılır.
Tüm bu bilgilerin analizi doğrultusunda cihazda bulunan otomatik mod devrede ise ortamın hava kalitesinde negatif yönde bir değişim söz konusu olduğunda, aspiratör çalışmaya başlar ve ilk hava saflaştırma işlemine ortam hava kalitesi dengeye ulaşana kadar devam eder.

 

Senza nome-6

 

 

Karbon.zeo

Birleşik filtre

 

KARBON

Aktif materyal grafit mikrokristaller halinde bulunan karbondur. Bunlar, iç yüzey alanı geniş gözenekli bir yapı elde etmek için işlenir. Bu özelliklerinden ötürü, emme kapasitesi çok yüksektir ve çok sayıda farklı türde madde molekülünü iç yüzeyinde tutabilir.

 

 

ZEOLİT

Zeolit, noktasal gözeneklilik oranı yüksek bir mineraldir. Organik bileşenleri ve su buharını emme kapasitesinden dolayı pek çok alanda kullanılır. Bu, düzenli ve küçük gözenekli kristalsi yapısından kaynaklanırk; kristallerde yüksek miktarda boş alan bulunur.

 

Senza nome-7

BAKIM VE TEMİZLİK

Karbon.Zeo filtreleri özel bir bakım gerektirmez. Normal kullanım koşullarında, her 18 ayda bir yenilemeniz ve her 3 yılda bir değiştirmeniz gerekir.
Karbon.Zeo filtresini yenilemek için 200° sıcaklıktaki normal bir fırında 2 saat bekletiniz.