Haber & basın

Sürekli güncellemeler için

09 Eylül 2020

Spazio 26. 'Compasso d'Oro' Tasarım ödülünün sahibi oldu.

Dünyaca ünlü ADI Tasarım Observatuarı Falmec markasını Francesco Lucchese tarafından tasarlanmış eşsiz emiş sistemli davlumbaz modeli olan Spazio'yu seçkin ‘Compasso d’Oro’ Ödülü ile ödüllendirdi. Ödül, firmanın gelişimini göz önüne sererek, mükemmeliği ve evlerimizdeki hayat kalitesini geliştirmek için yenilikçi çözümleri ödüllendirmiştir.

Falmec için bu tipte prestijli ve tarihi bir ödülü kabul etmek bir gurur ve mutluluktur: yıllarca süren sıkı bir çalışmanın ve gerçekten tüm amacı sürekli gelişim olan tutkulu bir takımın değerli ve anlamlı bir şekilde tanınmasıdır.

Bu ödül ile, Spazio bu tarihi koleksiyonda son 60 yılda tümü 'Compasso d'Oro' ile ödüllendirilen diğer 300 artı proje ile birlikte yer almaktadır. 1954'te kurulmuş, Compasso d'Oro ADI Ödülü hem en eski aynı zamanda da en etkili tasarım ödülüdür. ​​Gio Ponti tarafından ortaya çıkan ve özellikle yeni gelişmekte olan İtalyan tasarım ürünlerini vurgulamak için yıllar boyunca Rinascente mağazalarında organize edilmiştir. Sonrasında ADI'ye bağışlanarak, 1958'den beri organizasyonu yapılmaktadır.

The Compasso d'Oro is awarded on the basis of a pre-selection made by the Permanent Design Observatory of ADI, consisting of a commission of experts, designers, critics, historians, specialized journalists, members of ADI or external to it, all are continuously committed to gathering information year after year and evaluating and selecting the best products which are lately published in the ADI Design Index yearbooks.


ADI - Associazione per il Disegno Industriale - websitesi


Spazio : ürün detaylarıFALMEC SPA
Via dell'artigianato, 42 - 31029 Vittorio Veneto TV - Italia.
Fax 0438 501531 - P.Iva 02344900267 - Reg. Imprese e Cod. Fiscale TV02344900267 - Cap. Soc. € 416.000,00